Blog

Kuru Ciltliler Bir Cilt Bakım Rutini Oluştururken Nelere Dikkat Etmeli?

Kuru Ciltliler Bir Cilt Bakım Rutini Oluştururken Nelere Dikkat Etmeli?

Cilt bakımında istediğiniz sonuçları elde edebilmek için yapmanız gereken en temel şey cildinizi tanımaktır. Cilt tipiniz ve cilt sorunlarınız hakkında fikir sahibi olmanız gerekir ki rutininizi bu sorunları çözmeye yönelik oluşturun. Bu yazıda kuru cilde sahipseniz yapmanız gereken temel bakım adımlarını, kurulukla savaşmak için yakından tanımanız gereken cilt bakımı bileşenlerini ve bunun yanında bakım dışında cildinize iyi gelecek aksiyon adımları ele alacağız.

Etkili bir cilt bakımı yapmak ve bu bakımdan en iyi sonuçları alabilmek için öncelikle cilt özelliğinizi bilmeniz gerekir. Cildin yapısı bilinmediği takdirde kullanılan ürünler ya da yapılan bakımlar cilt sorununu hedef almadığı için istediğiniz şekilde sonuç vermeyecektir. Cilt tiplerini temelde yağlı, karma ve kuru olarak üçe ayırıyoruz. Kendi cilt tipinizi ayırt etmek için yüzünüzü yıkadıktan sonra bir saat kadar bekleyin ve bir mendil yardımıyla alın ve burun bölgesinin birleşimi olan T bölgesi ve yanaklarınızı silin. Mendilde yağlanmaya rastlamadıysanız ve yer yer pul pul dökülmeler gözlemliyorsanız kuru bir cilt tipine sahip olabilirsiniz. Kuru cildinizin bir cilt bakımında en çok ihtiyacı olan özellik nemlendirmedir.

Nemini kaybetmiş bir cilt, erkenden yaşlılık belirtileri göstermeye başlar. Mat ve sağlıksız bir görüntüye bürünür. Bu nedenle özellikle kuru cilde sahip kişiler yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için nemlendirme adımına ekstra hassasiyet göstermelidir.

Kuru cilde sahipseniz tanımanız ve rutininize dahil etmeniz gereken içeriklerden bazıları şunlardır; bal, salatalık özü, aloe vera, yeşil çay, süt proteini.

Salatalık özü (cucumis sativus fruit extract) yaşlandıran ya da cildin yorgun görünmesine neden olan hücreler üzerinde etkilidir. Gözaltı şişkinliklerini yok ederek, renk tonlamasını dengeye sokar.

Süt Proteini (Milk Protein) cildinizi ferahlatırken nemlendirir. Bu protein sayesinde hücreler yenilenerek kendi içinde yüksek onarım sağlar. Süt Proteini, yaşa bağlı olarak gelişen kırışıklıkları geciktirerek kolajen üretiminin artmasına yardımcı olur.

Yeşil Çayın (green tea extract) anti-inflamatuar ve antioksidan yapıda olması, cildin pürüzsüz ve yenilenmiş görünmesine katkıda bulunur.

Bal (honey) cildinize B vitamini takviyesinde bulunarak cildinizi onarır. Aynı zamanda C vitamini de barındıran Bal (honey) kuruluğa bağlı olan kaşıntılarda da etkilidir.

Doğal ve güçlü bir nemlendirici olan Aloe Vera, kuru ciltler için vazgeçilmez bir nem kaynağıdır.

Tüm bu içerikleri minimal bir cilt bakım rutininde kullanmak için HydraShake Daily Face Mist içerisinde tek bir üründe bulabilirsiniz.

Temel, minimal bir cilt bakımında üç ana adımdan bahsedebiliriz. Temizleme, tonik ve nemlendirme.

İlk adım olarak kuru cildinizi 5.5 pH derecesine sahip, cildiniz ile biyouyumlu, cildinizi sağlıklı yağlarından arındırmadan temizlerken gerginlik ve kuruluğa sebep olamayacak Dermoqlin Yüz Temizleme Jeli ile temizleyebilirsiniz. Sonrasında cildinizi nemlendirici kreme hazırlayacak tonik adımı için cilt tipinize en uygun ürün HydraShake Daily Face Mist. Hydra Shake, cilt bariyerinizi güçlendirmek ve kaybettiğiniz nemi size geri vermek amacıyla formüle edilmiştir. Sprey formunda olmasının kolaylığı sayesinde gün içerisinde makyaj ya da güneş kreminizin üzerine rahatlıkla uygulayarak cildinizin nemsiz kaldığını hissettiğiniz her an tazeleyebilirsiniz. Son adım olarak ise nemlendirici krem kullanmalısınız. Cilt sorununuza göre, cildinizi nemlendirirken aynı zamanda hücre yenileyen Hamamed 9 Krem, ya da lekelerinizin görünümünü azaltarak sizi daha aydınlık ve ışıltılı bir cilde kavuşturan Arbuwhite C Krem tercih edebilirsiniz.